Kuchnia z wyspą

Planując meble na wymiar do kuchni, musimy dobrze zaplanować jej układ. Nie zawsze mamy na tyle swobody, żeby dowolnie aranżować tę przestrzeń, dlatego warto się zwrócić o poradę specjalisty projektanta wnętrz, lub wykonawcy mebli kuchennych na wymiar. Rozmieszczenie sprzętów kuchennych oraz możliwość podłączenia ich do mediów wytyczają ramy kuchni. Do nich natomiast dopasowujemy potrzeby i preferencje domowników.

Kuchnia z wyspą wymaga dokładnego przemyślenia, zwłaszcza, że potrzeba dla nie więcej przestrzeni. Nie może powstać w każdym wnętrzu, gdyż nie wszędzie spełni swoje zadanie. Ma ułatwiać przygotowywanie posiłków i gromadzić domowników oraz gości przy jej blacie. Powinna być zaplanowania już na etapie wykańczania wnętrza, lub jego remontu zwłaszcza, jeśli w wyspie planowana jest płyta grzewcza lub zlew. Zapytaj swojego wykonawcę mebli kuchennych, czy możesz zaplanować wyspę w Twojej kuchni.

Czasami, kiedy nie ma możliwości przerobienia mediów, które są niezbędne do podłączenia zlewu, albo płyty grzewczej, wyspę kuchenną da się zastąpić półwyspem, który ułatwia poprowadzenie mediów i częściowo spełnia tę rolę wyspy.

Pamiętaj, że jeśli nie możesz zrealizować w swojej kuchni mebli kuchennych z wyspą lub półwyspem, istnieją jeszcze inne sposoby aranżacji:

  • kuchnia w jednym rzędzie,
  • kuchnia w dwóch rzędach,
  • kuchnia w kształcie litery L,
  • kuchnia w kształcie litery U,