Targi w Mediolanie

W kwietniu odbyły się w Mediolanie Salone del Mobile Milano, czyli najważniejsze targi meblowe i wnętrzarskie w Europie. To one co roku wytyczają nowe kierunki w meblarstwie oraz designie.

Nasze meble na wymiar są inspirowane najnowszymi trendami, dlatego podpowiadamy co będzie modne w tym roku.

Kolory, które dominowały na targach, to zdecydowane odcienie kolorów:  żółty, czerwony, pomarańczowy, fioletowy, granatowy i butelkowa zieleń, przeważające w obiciach mebli tapicerowanych, krzeseł, foteli oraz elementach dekoracyjnych i meblowych.

W meblach kuchennych różnorodne łączenie drewna z kamieniem, pastelowych kolorów ze stalą, czy drewna z łagodnymi pastelami. Obowiązkowe jest nowoczesne, energooszczędne wyposażenie kuchenne, różnorodne oświetlenie oraz AGD wykorzystujące innowacje technologiczne i zapewniające łatwość użytkowania. Popularnym rozwiązaniem są elementy maskujące miejsca robocze, a nawet zasłaniające całą przestrzeń kuchenną.

Bardzo ważnym elementem jest wyspa kuchenna, która będzie dominować w aranżacjach kuchennych w tym roku. Wyspa ma być nie tylko funkcjonalna, ale ma gromadzić wokół siebie domowników i gości. W takiej nowoczesnej, praktycznej i pięknej kuchni będzie się toczyć życie rodzinne i towarzyskie. Kuchnia ma być prawdziwym sercem domu.

Ważnym elementem dekoracyjnym są wielkie rośliny doniczkowe, albo całe półki zastawione bogato pnącymi lub opadającymi roślinami.

W pozostałych wnętrzach wiele złotych i mosiężnych elementów dekoracyjnych – takie dodatki będą widoczne głównie w łazienkach, czy w wykończeniu najnowszych lamp dekoracyjnych.