WASAW HOME 2018

Na początku października odbyły się międzynarodowe targi wyposażenia wnętrz WARSAW HOME. To To największe wydarzenie w świecie designu w Polsce. W pięciu halach wystawowych można było obejrzeć bieżące trendy wnętrzarskie.

Nasze meble kuchenne powstają dzięki pomysłom naszych Klientów, ale również dzięki inspiracjom, które czerpiemy na takich właśnie wydarzeniach i z których dowiadujemy się o nowinkach w zakresie materiałów i wyposażenia mebli.

Odwiedziliśmy stoiska producentów mebli kuchennych, gdzie oczywiście zachwyciła nas forma oraz tekstury materiałów. Jeśli wierzyć temu co zobaczyliśmy, to po białych kuchniach pozostało jedynie wspomnienie. Jeśli kuchnia jest jasna, to w stylu angielskim, ale przeważały jednak formy nowoczesne, gdzie prostota kształtów podkreślała uniwersalny charakter kuchni, a elementem dominującym była faktura materiałów: kamień, drewno z zachowaniem widocznych słojów oraz drewno lakierowane w ciemnych zdecydowanych barwach. Nowoczesne kuchnie nie są jednak ciemne i smutne, są ozdobione światłem. Oświetlenie poza oczywistym miejscem – nad blatem kuchennym – jest również montowane wewnątrz mebli i to nie tylko w szklanych witrynach, ale również w meblach do przechowywania produktów spożywczych i urządzeń kuchennych, czyli w wysuwanych półkach, cargach oraz szufladach. Światłem również zaznacza się nowoczesną formę mebli, co powoli znajduje swoich zwolenników nawet w mniejszych kuchniach.

Poza meblami kuchennymi zachwyciły nas garderoby, które zaprezentowane zostały jako luksusowe gotowe wnętrza, ale również jako meble służące do przechowywania garderoby wkomponowane w sypialni, holu, czy salonie. Te meble wykonane były z płyt laminowanych drewnem lub materiałem drewnopodobnym. Fronty najczęściej przeszkolone w ramkach drewnianych, drewno podobnych i stalowych. Dominował kolor naturalnego drewna lub ciemne zabarwienia. Wszystko oczywiście oświetlone, co zdecydowanie poprawia funkcjonalność, czy łatwość korzystania z poszczególnych szaf, ale również podkreśla dobry gust właściciela.

Jeśli chcecie się dowiedzieć jakie trendy w pozostałych elementach wyposażenia wnętrz podejrzeliśmy, to zachęcamy do obejrzenia wpisu na www.aksentdesign.pl w aktualnościach.